Haber ve Duyurular

  • EDA Tasarım tarafından geliştirilen, ilk yerli mühendislik tasarım ve analiz yazılım paketi olan CAEedaTM Savunma Sanayi Müsteşarlığı 2015-2016 Ürün Kataloğu'na girdi.

  • MKE Kurumu ve EDA Tasarım arasında İşbirliği Anlaşması imzalandı. (Mayıs 2015)

  • EDA Tasarım, "Kompleks Yüzey Geometrileri için Parametrik Düzensiz Çözümağı ve Katı Model Yazılımı Geliştirme" başlıklı projesi ile TÜBİTAK Başarı Hikayeleri-2015 kataloğuna girmeye hak kazandı.

Anasayfa / Ürünler / Mühendislik Yazılımları / CAEeda


CAEedaTM   (Bilgisayar Destekli Mühendislik Tasarım ve Analiz Aracı)


CAEedaTM bir bilgisayar destekli mühendislik (CAE - Computer Aided Engineering) yazılımı olup; makine ve havacılık mühendislerinin ihtiyacı olan tasarım ve analiz yazılımlarını barındıran bir tasarım ve analiz yazılım paketidir.

Kavramsal tasarım için gerekli basitleştirilmiş hızlı mühendislik araçlarının yanı sıra, detay tasarımda kullanılan etkileşimli çoklu-fizik, topoloji ve şekil optimizasyonu gibi daha ileri araçları da bünyesinde barındıran bir çatı yazılım paketi niteliği taşıyan araç, bu özelliği ile bir tasarım projesinin kavramsaldan detaya kadar tüm aşamalarında yapılan çalışmaların, başka bir araca gerek duyulmaksızın tamamlanmasına olanak sağlamaktadır.

Sofistike bir parametrik tasarım ve analiz aracı olan CAEeda™, aşağıda sunulan tüm mühendislik tasarım adımlarını bütünleşik olarak yerine getirebilmektedir:

  1. Tasarlanan ürünün geometri ve katı modelinin oluşturulması
  2. Mühendislik analizleri için çözümağı oluşturulması
  3. Dış etkiler altındaki performansını görmek için bilgisayar hesaplamaları
  4. Hesaplama sonuçlarının görüntülenmesi
  5. Performans iyileştirme çalışmalarının yapılması

Aracın kullanıcı dostu arayüzü, çok işlemcili paralel bilgisayar sistemlerindeki kolay kullanımı ve paralel çözüm yeteneği sayesinde kullanıcı müdahalesi ve zaman kaybı en aza indirilebilmektedir.

CAEeda™'in mevcut sürümü, bağımsız ya da birbiriyle etkileşimli olarak çalıştırılabilen aşağıdaki modülleri içermektedir:

Aracın her bir modülü için uluslararası standart test case'ler ile doğrulama çalışmaları yapılmış olup sivil ve savunma sanayi projelerinde kullanılmak üzere hizmete sunulmuştur.

    Insan Kaynakları